آموزش مکالمه زبان انگلیسی

کد دوره‌های آموزشی: 127

تاریخ: دو شنبه سي ام مرداد ماه 1391

۱. یادگیری کامل مکالمه زبان انگلیسی

۲. آمادگی برای آزمون های بین المللی GRE - TOEFL - IELTS

۳. بدون نیاز به مطالعه در خارج از کلاس. زبان آموزان نیازی به مطالعه کتاب ها و یا جزوات در خارج از کلاس ندارند. زبان آموزان با وارد شدن به سیستم آموزشی، از یادگیری لذت می برند و به آنها اطمینان داده می شود که تنها با شرکت در کلاس ها و تمرکز در کلاس، زبان انگلیسی را  فرا خواهند گرفت. نکته: در پایان دوره ها، هیچ گونه آزمونی برگزار نمی شود. زیرا زبان آموزان در طول دوره، بارها و بارها به صورت های گوناگون سنجش خواهند شد.

سیستم آموزشی اِن کیو اِل NQL

آموزشگاه زبان طوطیان در سال ۱۳۹۰، سیستم آموزشی NQL را طراحی و اجرا کرد. این سیستم روشی برای آموزش موثر مکالمه زبان انگلیسی است که هدف آن کوتاه و لذت بخش تر کردن یادگیری زبان انگلیسی است. از آنجایی که زبان آموزان زمان و هزینه زیادی را برای یادگیری این مهارت صرف می کنند، به یک سیستم آموزشی موثر و کارآمد نیاز داریم تا وقت و هزینه این عزیزان به هدر نرود و با کسب این مهارت بتوانند آینده تحصیلی و شغلی خود را تضمین کنند.

مهم ترین ویژگی های سیستم آموزشی NQL به شرح زیر است.

زبان آموزان بر اساس قانون Point of Reference به کمک اساتید ما یادگیری را آغاز می کنند.

کلاس ها فضایی را برای زبان آموزان به وجود می آورد که خود را در یک محیط انگلیسی زبان محک بزنند و کلاس ها معیارهای جامعه شناختی یک محیط انگلیسی زبان را برای ایشان شبیه سازی می کند.

زبان آموزان می آموزند چگونه موضوعات را تحلیل کنند و چگونه از واژگان خود برای دفاع از نظرات خود در هر زمینه ای بهره بگیرند. درک شما پس از خواندن یک متن به زبان انگلیسی نیاز به توان تحلیلی شما دارد.

اعتماد به نفس در سخن گفتن مهمترین عامل برای گفتگوی روان و بدون غلط است. زبان آموزان می آموزند چه چیزهایی در افزایش اعتماد به نفس ایشان موثر است. هر فرد نیاز دارد بدون خجالت، استرس و تپق زدن، هر آنچه را می خواهد، به انگلیسی به زبان بیاورد.

افزایش توان زبان آموزان در چهار مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن، با یادگیری واژگان، اصطلاحات و عبارات به صورت کاربردی امکان پذیر است.

روش های ارزشیابی این سیستم، بسیار پیشرفته و بر اساس توان واقعی زبان آموزان طراحی شده است و معتقدیم که آزمون های غیراستاندارد کتبی و شفاهی نه تنها کمکی به ایشان نمی کند بلکه فقط با کشتن اعتماد به نفس آنها، مسیر یادگیری را بسیار تلخ و خسته کننده می کند. زبان آموزان با خود و مهارت های خود ارزیابی می شوند و نیازی به رقابت بی معنی بین زبان آموزان با مهارت های گوناگون نیست.

در این سیستم زبان آموز با پرداخت هزینه و زمان، خدمات آموزشی استانداردی دریافت می کند. در یک سیستم استاندارد مسئولیت یادگیری اول بر عهده سیستم آموزشی و سپس تلاش زبان آموز در کلاس است. انجام Homework یا کاردرمنزل، الزامی نیست زیرا الف. در دنیای کنونی متقاضیان یادگیری هر مهارت، زمان کافی برای تمرین مهارت ها خارج از کلاس را ندارند. ب. فرآیند آموزشی، کاملا تخصصی است و اگر زبان آموز می تواند خود در منزل تمرین کند و یاد بگیرد، پس دیگر نیازی به کلاس ندارد و ج. وقتی زبان آموز برنامه ریزی می کند تا با پرداخت هزینه و صرف زمانی مشخص، بتواند مهارتی را بیاموزد، احترام به این برنامه ریزی و رعایت حدود مسئولیت ها از وظایف یک سیستم استاندارد و کارآمد است.

۴. مدت زمان  یادگیری مکالمه روان زبان انگلیسی برای کودکان (۹ تا ۱۲ سال) و نوجوانان (۱۳ تا ۱۹ سال)، ۴ سال است. در صورتی که، زبان آموز از سن ۹ سال شروع کند، ۱ سال به این مدت اضافه خواهد شد.

۵. مدت زمان یادگیری مکالمه روان زبان انگلیسی  برای بزرگسالان (بالای ۱۹ سال)، ۳ سال است. در صورتی که، بزرگسال از پایه شروع کند، ۶ ماه تا ۱ سال به این مدت افزوده خواهد شد. لازم به یادآوری است که مدت زمان یادگیری برای هر فرد، به دلایل مختلف، می تواند متفاوت باشد و تمام افراد در زمان یکسان و مشخص به نتایج یکسان نخواهند رسید و این مدت، به میزان قدرت یادگیری و به خاطر سپاری زبان آموزان در هر سنی بستگی دارد.

۶. اهدای ۳ مدرک رسمی مکالمه

برای دوره های مقدماتی، پیش مکالمه و مکالمه پیشرفته

۷. دوره های آموزش مکالمه زبان انگلیسی در هر ماه (یک ترم)

دوره مقدماتی (گروهی، ظرفیت ۵ نفر)

دوره پیش مکالمه (گروهی، ظرفیت ۵ نفر)

دوره مکالمه پیشرفته (گروهی، ظرفیت ۵ نفر)

کلاسهای خصوصی مکالمه (تمامی سطوح)

کلاسهای شرکتی و سازمانی (تمامی سطوح، برگزاری کلاس در محل شرکت یا سازمان، ظرفیت هر کلاس ۱ تا ۵ نفر)

۸. دوره ها در سه سطح مقدماتی، پیش مکالمه و مکالمه پیشرفته برگزار می شوند. پس از تعیین سطح زبان آموز به طور رایگان، توسط مدیر آموزشی، سطح زبان آموز به ایشان گفته می شود و کلاس مناسب در یکی از سطوح گفته شده برگزار می شود. حداکثر نفرات در هر کلاس، پنج نفر است. زیرا کلاس ها، با تمرکز بر تمرین مکالمه زبان انگلیسی برگزار می شوند و زبان آموزان نیاز دارند تا زمان لازم برای تمرین داشته باشند.

۹. در آموزشگاه زبان طوطیان، زبان آموزان دغدغه ی مطالعه کتاب های گوناگون و انجام دادن تکالیف زیاد را ندارند. آنها با شرکت در کلاس ها بطور منظم و با کمترین تعداد غیبت، می کوشند تا به کمک اساتید، در کلاس ها با لذت بردن از یادگیری زبان انگلیسی، مکالمه را فرا بگیرند و هدف نهایی ایشان، تسلط بر مکالمه و توانایی استفاده از زبان انگلیسی است. از این روی، زبان آموزان، با رسیدن به سطح مکالمه ی حرفه ای، کارآمدترین نوع آزمون را تجربه خواهند کرد، بدون اینکه نیازی به آزمون های کتبی و شفاهی گوناگون باشد.

۱۰. در آموزشگاه زبان طوطیان، علی رغم اینکه زمان یادگیری برای زبان آموزان مهم است، تمرکز آنها بر روی کلمات و استفاده از آنها و رسیدن هر چه کامل تر به سطح مکالمه ی حرفه ای است و عجله کردن در این مسیر کمکی به یادگیری نخواهد کرد، بلکه تنها مسیر را خسته کننده کرده و شوق یادگیری را کم می کند. بنابراین، سعی بر این است که با فراموش کردن مدت زمان یادگیری، این فرآیند تا آنجا که ممکن است لذت بخش تر و پربارتر شود.

مطالب مرتبط

  • اهمیت یادگیری زبان انگلیسی و تاثیر مثبت آن در زندگی
    مشاهده
  • باورهای غلط در یادگیری زبان انگلیسی
    مشاهده
  • راز موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی
    مشاهده